انفجار مرگبار کابل

انفجار مرگبار کابل

صبح امروز یک انفجار مرگبار شهر کابل را لرزاند. این این انفجار در منطقه وزیر محمد اکبر خان و در ساعت پر ازدحام صبح اتفاق افتاد.
اسماعیل کاووسی،‌ سخنگوی وزارت صحت عامه تا کنون کشته شدن ۸۰ نفر و زخمی شدن بیش از ۳۰۰ نفر را تایید کرده است.
زخمی‌ها به شفاخانه‌های مختلف شهر کابل انتقال داده شده‌اند و مقامات امنیتی از مردم خواسته‌اند که برای اهدای خون به زخمی‌های این حادثه، به شفاخانه‌های شهر مراجعه کنند.
همچنین در این انفجار ساختمان چندین سفارت کشورهای خارجی آسیب جدی دیده است. سفارت آلمان در نزدیکی این انفجار به شدت آسیب دیده و سفارت ایران،‌ فرانسه  و چندین سفارت دیگر نیز آسیب جدی دیده‌اند. چندین موتر در محل انفجار تخریب شده است و به خانه‌های نزدیک آن نیز آسیب جدی رسیده است.
تصاویری که در شبکه‌های اجتماعی پخش شده، نشان می‌دهد که این انفجار از قدرت تخریب بالای برخودار بوده است. اکثر کاربران شبکه‌های اجتماعی عکس‌های از شیشه‌های شکسته و دیوار آسیب دیده دفاتر و خانه‌های شان را همرسانی کرده‌اند.
در این انفجار همچنین چندین کارمند رسانه‌های داخلی کشته شده و زخمی شده است. تا کنون کشته شدن یک کارمند بی بی بی فارسی و یک کارمند تلویزیون طلوع، و زخمی شدن چهار کارمند بی بی سی و شماری از کارمندان تلویزیون یک و رسانه‌های دیگر، گزارش شده است.

رئیس جمهور غنی و شماری از نماینده‌های ‌های سیاسی سایر کشورها در کابل،‌ این حمله را محکوم کرده است. در پیام ریاست جمهوری آمده است که  گروه‌های تروریستی با شعار اسلام دست به جنایت می زنند ولی هیچ آگاهی از آموزه‌های دینی ندارند. رئیس جمهور دستور داده تا از تمام امکانات برای مداوای زخمی‌های این حادثه کارگرفته شود.

هنوز مسئولیت این انفجار را کسی به عهده نگرفته است. گروه طالبان با انتشار بیانیه‌ای مسئولیت این انفجار را رد کرده است. 

وزیر اکبر خان یکی از محلاتی با حساسیت بالای امنیتی در کابل است. کاخ ریاست جمهوری و شماری از سفارت‌های خارجی و دفاتر موسسه‌های بین المللی در چندصد متری محل این رویداد قرار دارند.

درباره نویسنده

194مطلب نوشته است .

تمام حقوق این سایت برای © 2018 روزگار ما. محفوظ است.