شکست سنگین تیم فوتبال افغانستان مقابل جاپان

شکست سنگین تیم فوتبال افغانستان مقابل جاپان

مسایل امنیتی در افغانتسان و بازی های ملی خارج از کشور
میلیون ها مهاجر افغانستان در ایران اقامت دارند، آنها در این کشور هرازگاهی شاهد بازی های تیم ملی فوتبال کشور شان هستند.
افغانستان اما به دلیل مسایل امنیتی تمامی بازی های فوتبال مقدماتی روسیه را که قرار است در سال ۲۰۱۸ در این کشور بر گزار شود، در ایران بازی می کند.
افغانستان قبل از این نیز در کشور های دوبی، تاجکستان، ازبکستان، پاکستان و ایران بازی های ملی و مقدماتی شان را انجام داده است.
پیش از بازی های تیم ملی بزرگ سالان افغانستان در بازی های مقدماتی روسیه، تیم ملی فوتبال امید کشور نیز در بازی های المپیک در ایران بازی کرده بود.

سایت رسمی فوتبال ایران قبل از شروع بازی اعلام کرده بود که ورود برای افغان های فاقد مدرک اقامت به ورزشگاه آزادی ممنوع است
دیدارهای مقدماتی تیم ملی امید افغانستان در راه یابی المپیک پر تماشاچی ترین بازی ها تیم امید در جهان محسوب شد، که در آن حدود ۸۰ هزار نفر وارد میدان آزادی تهران شده بودند.
آرزو و امید واری های مهاجرین افغانستان در ایران
شماری از مهاجران افغانستان در ایران می گویند اگر برای شان اجازه ورود به ورزشگا آزادی تهران داده می شد، ممکن این ورزشگاه را مملو از تماشاچی می کردند.
صفر علی زاده که در ایران زندگی می کند، گفت: ”اکثریت مهاجرین در ایران انتظار داشتند که بازی تیم ملی کشور شان مقابل جاپان را از نزدیک تماشا کنند اما این امید برای خیلی ها به یاس مبدل شد.‟
به گفته آقای علی زاده نداشتن مدرک و بلند بودن قیمت تکت این بازی، باعث شد تا مهاجران از رفتن به ورزشگاه آزادی خود داری کنند.
سایت رسمی فوتبال ایران قبل از شروع بازی اعلام کرده بود که ورود برای افغان های فاقد مدرک اقامت به ورزشگاه آزادی ممنوع است.
گفته شده قیمت تکت بازی های افغانستان – جاپان ۵۰ هزار تومان معادل با ۱۵ دالر تعیین شده بود.

درباره نویسنده

194مطلب نوشته است .

تمام حقوق این سایت برای © 2018 روزگار ما. محفوظ است.