فدراسیون ژورنالیستان افغانستان: رابطه رسانه ها با طالبان دگرگون خواهد شد

فدراسیون ژورنالیستان افغانستان: رابطه رسانه ها با طالبان دگرگون خواهد شد

فدراسیون ژورنالیستان افغانستان که متشکل از اکثریت نهادهای صنفی خبرنگاری و رسانه ای است، اعلام کرده که حمله طالبان علیه خبرنگاران رابطه این گروه تروریستی با رسانه ها را دگرگون خواهد کرد و این گروه بهای سنگینی برای این عمل شان پرداخت خواهد کرد.

فدراسیون ژورنالیستان افغانستان متشکل از اکثریت نهادهای صنفی خبرنگاری و رسانه ای است.
اعضای این فدراسیون امروز در نشست خبری قطعنامه ای را صادر کرده و گفتند که در باره حمله دیروز این گروه در کابل علیه خبرنگاران به زودی تصمیم می گیرد و این تصمیم شانرا اعلام خواهند کرد.
در این قطعنامه آمده است که رسانه های افغانستان از این پس در پالیسی و چگونگی پوشش اخبار طالبان تروریست، تغییرات جدی را اعمال می کنند.
دیروز یک مهاجم انتحاری وابسته به گروه طالبان، مواد انفجاری حامل خود را در نزدیک موتر حامل کارمندان موبی گروپ وابسته به تلویزیون طلوع منفجر کرد.
امروز فدراسیون ژورنالیستان افغانستان گفت که هشت تن در این حمله کشته و دستکم ۳۰ نفر دیگر زخمی شده اند که بیشتر شان کارمندان تلویزیون طلوع هستند.
فدراسیون ژورنالیستان افغانستان این روز را به نام "چهارشنبه سیاه" نام گذاری کرده است.
گروه طالبان مسوولیت این حمله را به عهده گرفته است.
در قطعنامه فدراسیون آمده است: "فدراسیون ژورنالستان و رسانه های افغانستان در ابعاد مختلف و مراحل گوناگون به این جنایت نابخشودنی گروه تروریستی طالبان پاسخ خواهند گفت و تصامیم مهم خودرا با مردم در میان خواهند گذاشت."
این فدراسیون می گوید که گروه تروریستی طالبان با انجام این حمله وحشیا نه و جنایتکارانه ثابت کرد که هیچ گونه احترام و پابندی به ارزشهای انسانی، حقوق بشری، و فعالیتهای آزاد رسانه یی ندارد و این جنایت آنها نشان دهنده ماهیت تروریستی این گروه هراس افگن و متحجر است.

فدراسیون ژورنالیستان افغانستان گفته که برای تامین امنیت جانی کارمندان رسانه ها، به زودترین فرصت تلاش های عملی را در هماهنگی با حکومت و مالکان رسانه ها روی دست خواهد گرفت
مهره های تروریستی درون حکومت
فدراسیون ژورنالیستان و رسانه های افغانستان از حکومت وحدت ملی خواسته است که به گفته این فدراسیون مهره های گروه های تروریستی را که در درون نظام هستند و به نفع ترویستان تبلیغ و برنامه ریزی کنند، هرچه زودتر شناسایی و آنها را به محاکمه بکشاند.
این فدراسیون اما نگفته است که این مهره ها کی ها هستند.
در قطعنامه آمده است که اعضای فدراسیون از هرگونه اقدام قاطعانه دولت در برابر گروه های تروریستی حمایت و پشتیبانی می کنند.
فدراسیون از حکومت همچنان خواسته تا آنعده از مسوولان امنیتی کابل که در انجام وظیفه برای جلوگیری از حمله شامگاه روز چهارشنبه غفلت کرده از وظایفشان برکنار و مورد پیگرد قانونی قرار دهد.
همچنان این فدراسیون گفته که برای تامین امنیت جانی کارمندان رسانه ها، به زودترین فرصت تلاش های عملی را در هماهنگی با حکومت و مالکان رسانه ها روی دست خواهد گرفت.
در قعطنامه از مالکان رسانه ها خواسته شده تا حقوق کاری خبرنگاران و کارمندان رسانه یی که به دلایل حرفوی و کاری کشته و یا زخمی شده اند را مطابق به مقرره طرز تاسیس و فعالیت رسانه های همگانی خصوصی تامین کنند.

منبع: بخدی

درباره نویسنده

186مطلب نوشته است .

تمام حقوق این سایت برای © 2018 روزگار ما. محفوظ است.