مسیر انتقال پروژه برق «توتاپ» بازنگری می‌شود

مسیر انتقال پروژه برق «توتاپ» بازنگری می‌شود

دفتر معاون دوم ریاست جمهوری، محمد سروردانش، خبرداده که در نشستی به ریاست سروردانش، معاون دوم ریاست جمهوری، با حضو وزیرانرژی و آب و رییس شرکت برشنا برگزار گردیده، موافقت گردید که مسیر انتقال برق توتاپ بازنگری شود.

در خبرنامه گفته شده این نشست پس از آن برگزار گردیده که رییس جمهور برای تجدید نظر به آن هدایت داده است.

انتقال برق ۵۰۰ کیلووات  که ازبکستان به تاجکستان و افغانستان آمده و به پاکستان انتقال می‌یابد به نام پروژه « توتاپ» یاد می‌شود. براساس ارزیابی یک شرکت آلمانی مطمین ترین و کم هزینه ترین مسیر انتقال لین این برق از مناطق مرکزی که از سمنگان به پلخمری و سپس به بامیان می‌گذرد گفته شده اما شرکت برشنا قبلا اعلام کرده بود که این پروژه از این مسیر نه بلکه از مسیر سالنگ می‌گذرد.

در پی اعلام شرکت برشنا اعتراض‌های گسترده در مورد آن از طرف نمایندگان ولایت‌های مرکزی و مردم بامیان صورت گرفت.

معاون دوم ریاست جمهوری،  به آن اعتراض جدی نمود و یک نامه اعتراضی را به شرکت برشنا فرستاد که در آن از مزایای تخنیکی و اقتصادی و تامین عدالت و نیازهای مردم مناطق مرکزی به برق از انتقال برق «توتاپ» از مناطق مرکز یاد آوری کرده است.

در خبرنامه‌ای که دفتر معاونت دوم ریاست جمهوری منتشرکرده گفته شده در جلسه فیصله شده که قرار داد خط انتقال پروژه توتاب توسط هیات مشترک وزارت انرژی و آب، شرکت برشنا و نماینده دفتر معاونت دوم رییس جمهور بررسی گردیده و نتیجه آن به کابینه برای تایید و اجرایی آن ارایه می‌شود.

درباره نویسنده

186مطلب نوشته است .

تمام حقوق این سایت برای © 2018 روزگار ما. محفوظ است.