یونیسف: اعضای جی۲۰ باید از کودکان مهاجر حفاظت کنند

یونیسف: اعضای جی۲۰ باید از کودکان مهاجر حفاظت کنند

هفت میلیون کودک همه ساله از افریقای غربی و مرکزی وطن شان را ترک می کنند؛ چراکه گرسنه اند و آینده ای روشن ندارند و یا هم از جنگ و ترور فرار می کنند. یونیسف گفت که اجلاس سران جی۲۰ باید در این مورد بحث کند.

صندوق حمایت از کودکان در سازمان ملل متحد از دولت های عضو ۲۰ کشور پیشرفته صنعتی و نوخواسته صنعتی جهان خواستار تلاش بیشتری برای فراهم آوری زمینه ها و فرصت های بهتر برای نوجوانان و جوانان در کشورهای شان شد. در ضمن این سازمان از این کشورها خواهان حفاظت بیشتر از کودکان مهاجر گردید.

در تازه ترین گزارش یونیسف که در شهر کولن آلمان نشر گردید، گفته شده که نوجوانان مهاجر در خطر سقوط به دست قاچقبران بی پروای انسان و در معرض سوءاستفاده و آزار و اذیت قرار می گیرند.

در گزارش یونسیف همچنان گفته شده که نوجوانان و کودکان در کشورهای میزبان، اغلب به امکانات و سهولت های لازم برای شروع یک زندگی جدید دسترسی ندارند.

براساس آمار این گزارش، هر سال حدود هفت میلیون کودک و نوجوان دختر و پسر، خانه و کاشانه شان را در وطن رها کرده و راه مهاجرت را پیش می گیرند؛ چراکه از فقر، بی سرنوشتی، ترور و تغییرات اقلیمی فرار می کنند.

کودکان و نوجوانان بیش از نیمی از جمعیت ۱۲ میلیونی مهاجران از این مناطق افریقایی را تشکیل می دهند. بخشی از این مهاجران تلاش می کنند که به سفر مرگبار و خطرناک ادامه داده و خودشان را به اروپا برسانند.

یک تحقیق جدید یونسیف با عنوان "در جستجوی شانس" نشان می دهد که سه چهارم این مهاجران کوچک در دیگر کشورهای قاره افریقا به دنبال زندگی بهتری بوده و فقط یک چهارم شان مسیر اروپا را پیش گرفته اند.

 

خاطر تغییرات اقلیمی، بحران ها، جنگ های دوامدار و رشد جمعیتی، انتظار می رود که شمار کودکان و نوجوانان مهاجر از این قاره همچنان رو به افزایش باشد.

این تحقیق یونیسف براساس مصاحبه ها با کودکان و نوجوانان مهاجر، و همچنان خانواده های آنان تهیه شده است. این تحقیق، دلایل و خطرهای مهاجرت و نیز اخراج و عواقبش را تحلیل و تجزیه کرده است.

گزارش این تحقیق نشان می دهد که دلایل مهاجرت بسیار پیچیده اند: یکی از دلایل جنگ با گروه تروریستی بوکوحرام در نایجریا است. تغییرات شدید اقلیمی، خشک سالی، سیل و هچنان بیکاری و نبودن زمینه تحصیل نیز دلایل مهاجرت این کودکان و نوجوانان است.

یکی از دلایل افزایش مهاجرت ها از افریقا هم سهولت در دسترسی به اطلاعات از طریق اینترنت است؛ به همین دلیل بسیاری از جوانان تلاش می کنند که به کشوری دیگر بروند.

اجلاس سران جی۲۰ روزهای جمعه و شنبه در شهر هامبورگ آلمان برگزار می شود. موضوعات مهاجرت و تغییر اقلیم از جمله موارد مورد بحث رهبران کشورهای اشتراک کننده در این اجلاس است.

کمک برای فراهم آوری زمینه ها و صنعتی سازی افریقا یکی از بحث های مهم در این اجلاس است و رهبران چندین کشور افریقایی نیز از این نشست انتظاراتی دارند.

درباره نویسنده

26مطلب نوشته است .

تمام حقوق این سایت برای © 2018 روزگار ما. محفوظ است.